Výlety – dobrodružství, zábava a učení bez učení

Chcete, aby vaše děti hodně znaly, ale nemusely vysedávat nad učením? Jeďte na výlet!

Nastaly prázdniny a s nimi čas výletů – zábavy, dobrodružství, vzrušujících zážitků – a – máme-li děti – i skvělá možnost dopřát jim získávat znalosti, které se jim budou hodit po prázdninách, bez učení. Chce to jen správný cíl.

U nás doma milujeme výlety. Představují dobrodružství, lákavý příslib vzrušujících zážitků, kouzelná nová místa, nečekané objevy, inspiraci, radost z toho, že jsme spolu, zábavu…  Ať vyrážíme jen kousek, nebo přes půl světa, začátek je vždycky stejný – to senzační šimrání v břiše – nedočkavé očekávání nového, skvělého, úžasného, něčeho, co nás obohatí a posune dál.

Vždycky jsem je milovala – výlety s rodiči, s kamarády, s manželem… Když se nám ale narodily dcery, získaly další, nový rozměr. Staly se možností, jak děti naučit prakticky cokoli – snadno a dokonale… a být spolu, užívat se (i si) a výborně se bavit. Chtělo to ale – vybrat ten správný výlet:) To byla výzva (zvlášť, když mezi nejstarším a nejmladším potomkem bylo dvanáct let:)), která mě bavila.

Výlety jsou zkrátka skvělou možností učit se bez učení – protože to, co vidíme, co si můžeme osahat, vyzkoušet, zažít, to, k čemu známe příběh, nezapomeneme a nemusíme se učit. Každý výlet dítěti něco dá, některé ale přece jenom víc.

Nabídku kouzelných míst pro malé i velké, kde vědomosti skáčou samy do hlavy najdete na stránkách Jednoduchého učení v nové záložce – Výlety. Inspirujte se:)

Tím prvním je Křišťálové údolí. Další budou (budu se snažit) rychle přibývat 🙂

Lužické hory, Krkonoše, Jizerské hory, Český ráj – nádherná příroda, ale i místo zrození českého skla – kouzelné Křišťálové údolí.

Zde je možné toulat se po horách, ale i poznat fascinující příběhy vzniku sklářských a šperkařských dílen, které nás proslavily po celém světě, umožnit dětem sledovat kouzlo výroby skla, objevit, z čeho se vyrábí a jak, zjistit, co je to sklářská huť a jak to v ní chodí, proniknout do tajemství výroby vánočních ozdob, broušení skla i vzniku divukrásných šperků, nebo tavených plastik…

Můžeme dopřát dětem získat znalosti, které se jim budou hodit v prvouce, později v zeměpisu, dějepisu, ve fyzice i v chemii… – úplně bez učení. Křišťálové údolí je otevřené pro nás a naše děti do  15. září 2020. S týdenní vstupenkou (pro jednotlivce za 250,- Kč, pro rodinu s až čtyřmi dětmi za 480,- Kč) je možné navštívit až dvacet funkčních provozů a muzeí. Více informací najdete v záložce Výlety, nebo ZDE.

Stačí se sbalit a vyrazit na výlet.

Krásné prázdniny všem 🙂

 

 

Jana Potůčková
Jako nadšená autorka učebnic s více než dvacetiletou praxí a neméně nadšená matka tří dětí vím, že právě rodiče mohou nejlépe pomoci svým dětem učit se lehce a s radostí. Mým posláním je ukázat Vám jak.Více informací o mně zjistíte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.