Nová hra na pátek – nechejte děti pocvičit logické myšlení

Páteční úkoly pro velké šikuly dnes nabízejí malou rozcvičku logického myšlení. 

Znalosti mohou děti získávat různými způsoby. Jsou „fígle“, které v učení pomáhají. Některé jsou popsané v článku Úspěšné strategie učení.  Možná jste je vyzkoušeli.  Jestli ne, určitě je zkuste. Jsou veselé a zábavné. Příště popíši další. Je více cest, kterými se dají dopravit informace do hlavy.  Ne každá vyhovuje každému. Chce to prostě zkusit.

Co ale u dětí  funguje určitě, jsou hry. Proto je mám tak ráda.

Hry, hádanky a úkoly k rozvoji logického myšlení jsou skvělou zábavou, ale i možností, jak dítě seznámit s různými typy úkolů, s nimiž se může setkat na testech a u zkoušek. Teď si hraje, baví se, má čas hledat řešení. O nic nejde. A právě tato v klidu a v pohodě – hrou získaná zkušenost se hodí.

Úspěšnější děti nemusejí být vždy chytřejší. Mohou uspět prostě proto, že určitý typ úkolu znají.  Mají jej vyzkoušený a vědí, jak na něj.  Je proto dobré svému dítěti tuto zkušenost dopřát.

Hry jsou pro děti nejpřirozenější cestou učení. A protože logiku budou potřebovat, můžete si dnes zdarma stáhnout jednu z možných her k rozvoji logického myšlení – doplňovačky.

Tak jako u většiny logických her je i u nich cesta k nalezení řešení stejně důležitá jako vyřešení samotné. Proto jsou řazeny od jednoduchým ke složitějším. A až na konci najdete návod, jak můžete doplňovačky řešit.

Doplňovačky ve formátu pdf k tisku si otevřete kliknutím na odkaz.

páteční úkoly pro velké šikuly 5

Aby se děti mohly seznámit s různými typy úkolů, připravuji pro malé školáky soubor her, hádanek a cvičení k rozvoji logického myšlení, který bude již brzy k mání.

Přeji Vám i Vašim dětem krásný víkend a dobrou zábavu  – tentokrát u doplňovaček                 Jana

 

Jana Potůčková
Jako nadšená autorka učebnic s více než dvacetiletou praxí a neméně nadšená matka tří dětí vím, že právě rodiče mohou nejlépe pomoci svým dětem učit se lehce a s radostí. Mým posláním je ukázat Vám jak.Více informací o mně zjistíte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.