Milý Ježíšku, přines mi, prosím,…

Tento článek bude – jak jinak – o Vánocích, dětech, hračkách a hrách.

Vánoce miluju, ale vybrat hračky pod stromeček pro mě byla vždycky výzva. Asi profesně postižená jsem totiž chtěla pro své děti „dobrou“ hračku. Ale která je dobrá?

Dobrá hračka se má dítěti líbit, přinášet mu radost a také pomáhat ve vývoji, podněcovat je, uspokojovat jeho přirozenou touhu poznávat a tvořit, posunovat je dál. No páni!

Když byla jedna z mých dcer docela malá, fascinovalo ji proplétat toaletní papír mezi nohama nábytku, vyrábět z něj  bludiště, překážkové dráhy, oblečky pro naše kočky a plyšáky…. A tak se toaleťák objevil spolu s růžovým plyšovým mluvícím jednorožcem na seznamu vánočních přání:) Dost rozdílné hračky – nejen cenově :):):), ale jak se ukázalo (protože je opravdu dostala) skvělá dvojka. Role toaleťáku probouzely v dceři tvůrčí nadšení, takže byly pro její vývoj přínosem. A díky nim jednorožec normálně patřící do kategorie „tříminutových radostí za tisíc a víc“ povýšil. I on byl důležitý – krásný, měkoučký a dalo se mu vyrobit tričko, sádra na nohu, nebo spací pytel z toaletního papíru.

Dobrá hračka podněcuje zájem dítěte o nové znalosti a dovednosti, ke kterým dozrálo a které je proto zajímají, umožňuje mu poznávat, jak věci fungují, tvořit a přemýšlet. Takovou hračku – má-li možnost – si i samo vybere. Hračka by měla být kousíček před ním. Když nemůže dítě nic nového naučit, nebo je toho nového k učení až moc, pak je většinou nebaví. Vybrat dobrou hračku je teda docela věda. 

Abych ušetřila Váš čas pro hledání té nej nej, namalovala jsem pro Vás letos KARTIČKY NA VÁNOČNÍ DÁRKY. Můžete si je ZDARMA stáhnout ZDE.

cedulka-jmelí a ptáček-arch_1

Už dlouho jsem chtěla připravit pro děti veselé logické hříčky a rébusy, se kterými by mohly zábavně rozvíjet logické myšlení – protože logika, to je to, co škola a dnešní doba po dětech žádají. Jsem ráda, že se mi to povedlo zvládnout do Vánoc. Pokud tedy budete hledat kromě dárků z dopisů Ježíškovi i „něco pro hlavu“, můžete po nich sáhnout – ÚKOLY PRO VELKÉ ŠIKULY – HRY, HÁDANKY A ÚKOLY K ROZVOJI LOGICKÉHO MYŠLENÍ obsahují 24 tematických částí – 121 hádanek, rébusů a logických hříček. Stačí vytisknout, převázat mašlí a je hotovo. Věřím, že úkoly děti zaujmou, pobaví, zabaví (a Vy si tak budete moci dát v klidu kávu, nebo si o svátcích trošku přispat) a navíc i něco nového naučí. Podívejte se ZDE.

Nebo můžete zkusit I DALŠÍ  HRY.

Přeji šťastnou ruku při výběru dárečků a hlavně krásné a radostné adventní dny

Jana

 

 

 

Jana Potůčková
Jako nadšená autorka učebnic s více než dvacetiletou praxí a neméně nadšená matka tří dětí vím, že právě rodiče mohou nejlépe pomoci svým dětem učit se lehce a s radostí. Mým posláním je ukázat Vám jak.Více informací o mně zjistíte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.