Matematika bývá postrachem dětí i rodičů, ale může tomu být i jinak.

EBOOK

JAK ZVLÁDNOUT MATEMATIKU LEHCE A S RADOSTÍ 

2. ČÁST - POČÍTÁNÍ DO 10

 pro žáky 1. tříd a pro předškoláky jako příprava 

... Vám ukáže, že matematika může být i snadná a zábavná. Důležité je vědět, jak na to a začít.

Dosud bylo všechno jen hra - a pokud jste pracovali s 1. částí eBooku, pak doslova. Je velká šance, že matematika zatím dítě baví a nedělá žádné potíže. Nyní začíná skutečné počítání. Počítání, které se dítě musí dokonale naučit, protože na něm všechno další stojí, protože je základem počtů, které bude používat celý život. Ale ŽÁDNÝ STRACH! I opravdové POČTY jde zvládnout LEHCE a V POHODĚ - HROU.

 • Chcete, aby Vaše dítě zvládalo od začátku matematiku v pohodě?
 • Aby je bavila a vy je nemuseli do ničeho nutit?
 • Aby jí rozumělo a umělo nové znalosti využívat v životě?
 • Aby se učilo "bez učení" - hrou a běžnými denními činnostmi?
 • Chcete být v pohodě i Vy?

EBOOK VÁM UKÁŽE JAK. S jeho pomocí se dítě naučí počítat do deseti raz dva a ještě se dobře pobaví. Můžete se připojit, nebo je nechat prostě si hrát. Pokud se vám to líbí, ZAČNĚTE HNED. 


Kdo pro vás hry a pomůcky připravil?

Já:) Jmenuji se Jana Potůčková. Více než 20 let se zabývám tvorbou učebnic a pomůcek pro 1. stupeň ZŠ. Za tu dobu se z nich učily tisíce dětí. Má práce je pro mě vášní i radostí a vyhledávání vhodných postupů, her a aktivit usnadňujících dětem učení je mým koníčkem. Ty, které vaše dítě naučí matematiku 1. třídy "bez učení" najdete v tomto eBooku.


Co eBook JAK ZVLÁDNOUT MATEMATIKU V 1. TŘÍDĚ LEHCE A S RADOSTÍ - 2.ČÁST učí?

 • ĆÍSELNOU ŘADU OD 1 DO 10
 • POČÍTÁNÍ PO JEDNÉ
 • POROVNÁVÁNÍ ČÍSEL DO DESETI
 • PSANÍ ČÍSLIC
 • ROZKLAD ČÍSEL DO DESETI
 • SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ DO DESETI

Všechny tyto znalosti a dovednosti může dítě získat hrou a běžnými denními aktivitami. A nejen to - protože děti hra baví a společně s vámi rády cokoli podnikají, pomáhají, účastní se dění, mohou, jak uvidíte v eBooku, učivo bohatě procvičovat. Tím své znalosti utvrdí a zautomatizují - a o to jde. O to, aby toto základní učivo uměly perfektně, aby jim přešlo do krve a mohly je tak v budoucnu, až přijdou na řadu těžší úkoly, bez problémů využívat. 

Komu je eBook určen?

 • Prvňáčkům a jejich rodičům
  - dětem umožní učit se jednoduše a hrou, rodičům ukáže, jak jim v tom mohou pomoci.
 • Předškolákům a jejich rodičům
  - poslouží jako příprava k úspěšnému zvládání matematiky ve škole.

Postup je v souladu s obvyklým postupem ve škole. Dítě získává matematické znalosti systematicky, krok za krokem, v klidu a pohodě.

Cena eBooku je 150 Kč s DPH

Je možné, aby se děti učily a při tom se bavily, aby se nebály matematiky, ale jí rozuměly, aby získaly dobré základy a měly jedničky nejen v první třídě, ale i později.

Je možné ušetřit čas, nervy i peníze -  místo doučování, přesvědčování, přemlouvání, zlobení, trápení... si hrát,  dopřát si klid, pohodu a společnou zábavu.

Je skvělé mít status rodiče, který ví, zná a dokáže pomoci - úctu a důvěru dítěte i okolí.

Chcete-li využívat eBook pro potřeby školy, je třeba předem zakoupit hromadnou licenci.  Ebook je z právního hlediska považován za software. Zákon o autorských právech neumožňuje eBook šířit bez zakoupení hromadné licence (multilicence). Takovéto šíření je nelegální. S hromadnou licencí máte možnost neomezeně využívat hru při výuce, pro potřebu školy a jejích žáků a to výhradně v rámci školy. Bližší informace na jankapotuckova@seznam.cz.

A CO DÁL?

Pokud se vám bude učení hrou líbit, můžete pokračovat se 3. a 4. částí eBooku Jak zvládnout matematiku v 1. třídě lehce a s radostí.

 • 3. část eBooku - počítání do dvaceti bez přechodu přes základ deset a
 • 4. část eBooku - nejobtížnější část učiva matematiky 1. třídy - počítání do dvaceti s přechodem přes základ deset,

nebo další pomocníky, které najdete na mých stránkách.

S předškoláky můžete využít 1. a 2. část eBooku, které jsou vhodné i jako příprava a zajistí, že matematické začátky zvládnou bez nehod.

 Další eBooky s postupy, hrami a pomůckami k zvládání učiva 1. stupně ZŠ v pohodě, články a typy najdete na www.jednoducheuceni.cz.